Ehdokkaat Hämeenlinna-Vanajan seurakunnassa

Hämeenlinna-Vanajan seurakunnassa valitaan 16 luottamushenkilöä seurakuntaneuvostoon ja 35 edustajaa yhtymän yhteiseen kirkkovaltuustoon.

Ennakkoäänestää voit missä tahansa äänestyspaikassa ympäri Suomen. Vaalipäivänä voit äänestää vain oman seurakuntasi äänestyspaikassa. Äänestysajat ja -paikat Hämeenlinnassa näet täältä.

Ehdokkaat yhteiseen kirkkovaltuustoon Hämeenlinna-Vanajan seurakunnassa

Äänestä ehdokasta yhteiseen kirkkovaltuustoon käyttämällä valkoista äänestyslippua.

I    Seurakuntaväki -ehdokaslista
2 Aaltonen Kalervo yrittäjä, eläkkeellä
3 Alanen Erkki hammaslääkäri, eläkkeellä
4 Alanko Ritva dipl.jalk.hoitaja, eläkkeellä
5 Ansaharju Aulis DI, eläkkeellä
6 Anttila Tiina sosionomi-diakoni (AMK)
7 Fagerlund Hannu opettaja, rakennusinsinööri (AMK)
8 Filén Iija toiminnanjohtaja
9 Friman Jukka eläkeläinen
10 Hanska Jussi dosentti, yliopistonlehtori
11 Heikkilä Henna palvelusuunnittelija
12 Heiskanen Kari sotilaspastori evp.
13 Helenius Riikka toimistosihteeri
14 Hieta Antti projektipäällikkö
15 Hietanen Riitta luokanopettaja, rehtori
16 Holopainen Tapio KM, kouluneuvos
17 Hämäläinen Jukka Pekka ammattikoulun opettaja, eläkkeellä
18 Isosuo Juha apulaiskaupunginjohtaja, varatuomari
19 Itkonen Risto DI
20 Jaalama Erkki maanviljelijä, eläkkeellä
21 Järvinen Matti everstiluutnantti evp.
22 Kivikko Jaana maanviljelijä, MMM
23 Koivu Julianna luokanopettaja, KM
24 Kylliäinen Kylli vanginvartija, päihdetyöntekijä
25 Leinikka Anja SH, eläkkeellä
26 Levaniemi Jonni myyjä
27 Lindqvist Asko finanssineuvos, eläkkeellä
28 Manninen Timo esimies, FM
29 Mäki-Uuro-Tuiskunen Maria reseptionisti
30 Nikander Jyri varatuomari, HTM
31 Nykänen Marja-Leena talouspäällikkö, eläkkeellä
32 Paavola Paula terveydenhoitaja (YAMK)
33 Palomäki Ari professori, ylilääkäri
34 Piirainen Antti projektipäällikkö, DI
35 Pänkäälä Outi rahoitusasiantuntija
36 Rantakari Riku yleisesikuntaupseeri, MSc SEDC
37 Rusko-Laitinen Jaana teologi, opettaja
38 Ruuska Tuula FM, eläkkeellä
39 Saarinen Helge yrittäjä, ekonomi
40 Saario Jukka everstiluutnantti
41 Sipilä Jurkka ekonomi
42 Sortila Terhi farmaseutti
43 Syyrakki Sara eläkeläinen
44 Valkama Antti toimituspäällikkö, TM
45 Valkama Pirkko YTM, TM
46 Veteläinen Aulis ammattiopettaja, koneinsinööri
47 Vranki-Niemi Tuula nuorisotyönohjaaja, eläkkeellä
II   Seurakuntademarit -ehdokaslista
48 Appelroth Ulla luokanopettaja, KM
49 Einiö Mika vuoropäällikkö
50 Heikkilä Hanna jakeluesimies
51 Heinonen Mia lähihoitaja, tarjoilija
52 Häppölä Anna-Kaisa palveluesimies
53 Kolehmainen Jukka suntio
54 Nurmi Jari psykologi
55 Nurminen Emma lähihoitaja
56 Nyholm Pentti virastomestari
57 Nyholm Soila sosionomi
58 Olkinuora Piia KTM
59 Pekkarinen Marita yrittäjä
60 Pietilä Mirja eläkeläinen
61 Puro Reino eläkeläinen
62 Risku Veli-Matti ylitarkastaja, eläkkeellä
63 Rissanen Titta myyjä
64 Suoranta Kirsti erityisluokanopettaja, KM
65 Tiesmaa Leena koulutuspäällikkö, KM
66 Tikka Kirsi toimistosihteeri
III   Kokoava seurakunta – kokoomus ja sitoutumattomat
67 Ahonen Antti toiminnanjohtaja, HuK
68 Hellsten Rafael FM
69 Kaloinen Sara palvelukoordinaattori
70 Kukko Teemu yrittäjä
71 Lindroth Heikki johtaja, eläkkeellä
72 Mohr Pia-Nina tekstiilisuunnittelija, eläkkeellä
73 Mononen Kari nuorisotyönohjaaja
74 Rautio Sari vanhempi neuvonantaja
75 Vainio Jarmo päiväkodin johtaja
76 Valkjärvi-Nystedt Pirjo eläkeläinen
77 Warjovaara Aapo opiskelija
78 Viherä Esa vastaava tuottaja
79 Virtanen Kalle upseeri
IV   Tulkaa kaikki -ehdokaslista
80 Jantunen Joni YTM
81 Kaunisto Timo MMM
82 Kaura Merja psykoterapeutti, perheneuvoja
83 Kemiläinen Marjut FM
84 Lindqvist Lauri kehitysinsinööri
85 Ojansuu-Kaunisto Kirsi luokanopettaja, TK
86 Riikonen Katri kotiäiti, TK
87 Roine Marianna aluetyönpäällikkö, sosionomi (YAMK)
88 Talikka Aku opettaja
89 Tapanainen Kimmo apulaisrehtori, lehtori
90 Vihriälä Ville yrittäjä
91 Wiik Markku valokuvaaja, eläkkeellä

Ehdokkaat Hämeenlinna-Vanjan seurakunnan seurakuntaneuvostoon

Äänestä ehdokasta Hämeenlinna-Vanajan seurakuntaneuvostoon käyttämällä oranssia äänestyslippua.

I   Tulkaa kaikki -ehdokaslista
92 Jantunen Joni YTM
93 Kaunisto Timo MMM
94 Kaura Merja psykoterapeutti, perheneuvoja
95 Kemiläinen Marjut FM
96 Lindqvist Lauri kehitysinsinööri
97 Ojansuu-Kaunisto Kirsi luokanopettaja, TK
98 Riikonen Katri kotiäiti, TK
99 Roine Marianna aluetyönpäällikkö, sosionomi (YAMK)
100 Talikka Aku opettaja
101 Tapanainen Kimmo apulaisrehtori, lehtori
102 Vihriälä Ville yrittäjä
103 Wiik Markku valokuvaaja, eläkkeellä
II   Seurakuntaväen ehdokaslista
104 Aaltonen Kalervo yrittäjä, eläkkeellä
105 Alanen Erkki hammaslääkäri, eläkkeellä
106 Anttila Tiina sosionomi-diakoni (AMK)
107 Arvio Pekka HLT
108 Fagerlund Hannu opettaja, rakennusinsinööri (AMK)
109 Filén Iija toiminnanjohtaja
110 Friman Jukka eläkeläinen
111 Hanska Jussi dosentti, yliopistonlehtori
112 Heikkilä Henna palvelusuunnittelija
113 Heiskanen Kari sotilaspastori evp.
114 Hieta Antti projektipäällikkö
115 Hietanen Riitta luokanopettaja, rehtori
116 Hämäläinen Jukka Pekka ammattikoulun opettaja, eläkkeellä
117 Jaalama Erkki maanviljelijä, eläkkeellä
118 Kivikko Jaana maanviljelijä, MMM
119 Koivu Julianna luokanopettaja, KM
120 Kylliäinen Kylli vanginvartija, päihdetyöntekijä
121 Levaniemi Jonni myyjä
122 Lindqvist Asko finanssineuvos, eläkkeellä
123 Manninen Timo esimies, FM
124 Mäki-Uuro-Tuiskunen Maria reseptionisti
125 Nikander Jyri varatuomari, HTM
126 Paavola Paula terveydenhoitaja (YAMK)
127 Palomäki Ari professori, ylilääkäri
128 Piirainen Antti projektipäällikkö, DI
129 Rantakari Riku yleisesikuntaupseeri, MSc SEDC
130 Rusko-Laitinen Jaana teologi, opettaja
131 Ruuska Tuula FM, eläkkeellä
132 Saario Jukka everstiluutnantti
133 Sortila Terhi farmaseutti
134 Syyrakki Sara eläkeläinen
135 Valkama Pirkko YTM, TM
III   Kokoava seurakunta – kokoomus ja sitoutumattomat
136 Ahonen Antti toiminnanjohtaja, HuK
137 Hellsten Rafael FM
138 Kaloinen Sara palvelukoordinaattori
139 Kukko Teemu yrittäjä
140 Lindroth Heikki johtaja, eläkkeellä
141 Mohr Pia-Nina tekstiilisuunnittelija, eläkkeellä
142 Mononen Kari nuorisotyönohjaaja
143 Vainio Jarmo päiväkodin johtaja
144 Valkjärvi-Nystedt Pirjo eläkeläinen
145 Warjovaara Aapo opiskelija
146 Viherä Esa vastaava tuottaja
147 Virtanen Kalle upseeri
IV   Seurakuntademarit -ehdokaslista
148 Appelroth Ulla luokanopettaja, KM
149 Einiö Mika vuoropäällikkö
150 Heikkilä Hanna jakeluesimies
151 Heinonen Mia lähihoitaja, tarjoilija
152 Häppölä Anna-Kaisa palveluesimies
153 Kolehmainen Jukka suntio
154 Nurmi Jari psykologi
155 Nurminen Emma lähihoitaja
156 Nyholm Pentti virastomestari
157 Nyholm Soila sosionomi
158 Olkinuora Piia KTM
159 Pekkarinen Marita yrittäjä
160 Pietilä Mirja eläkeläinen
161 Puro Reino eläkeläinen
162 Risku Veli-Matti ylitarkastaja, eläkkeellä
163 Rissanen Titta myyjä
164 Suoranta Kirsti erityisluokanopettaja, KM
165 Tiesmaa Leena koulutuspäällikkö, KM
166 Tikka Kirsi toimistosihteeri

 

Tämä ei ole virallinen ehdokaslistojen yhdistelmä.

Tilaa uutiskirje

Kotikirkko-lehden uutiskirjeen tilaajana saat ajankohtaista tietoa Hämeenlinna-Vanajan seurakunnan toiminnasta. Uutiskirje toimitetaan ilmoittamaasi sähköpostiosoitteeseen 4-8 kertaa vuodessa. Voit perua tilauksen koska tahansa kirjeen lopussa olevasta linkistä.